Porady dla kobiet chcących nosić szpilki

Przychodzi taki moment, że kobiety dotychczas chodzące jedynie na płaskim obuwiu czy niewysokim obcasie, chcą to zmienić. Zwykle zaczyna się od tego, że jakaś para z tego stylowego i super kobiecego obuwia tak zachwyci, że nie da się ich nie kupić. Szpilki to buty dla kobiet pewnych siebie i swojej atrakcyjności, a także dla tych, które chcą tej pewności nabrać. Doskonałe dla indywidualistek i kobiet, które chcą wyglądać pięknie. Dzięki nim nogi wyglądają zgrabniej, a każda stylizacja zyskuje na elegancji. Chcąc nosić szpileczki, warto jednak pamiętać o kilku zasadach. To niezbędne, by rzeczywiście zyskać dzięki nim na urodzie i dobrym samopoczuciu.

Trening czyni mistrza

W obuwiu na wysokim obcasie trzeba umieć chodzić. Nie można od razu założyć pięknych nowych czółenek z 10 cm obcasem, chyba że już ma się trochę doświadczenia z obcasami. Najpierw kupuje się obuwie z kilkucentymetrowymi i grubszymi, później z niskimi cienkimi obcasami, a później na coraz dłuższej cienkiej długiej szpilce. I trzeba ćwiczyć. Najpierw nauczyć się stać w takich butach, później chodzić. Chodzić najlepiej jak najczęściej. Warto zapamiętać zasadę, że najpierw stawia się obcas, a później palce.

Ostrożność i krótkie kroki

W butach na obcasie chodzi się inaczej niż w płaskich. Kroki powinny być krótsze i uważniejsze. Trzeba patrzeć przed siebie, czy nie ma jakiejś przeszkody, z którą takie obuwie sobie nie poradzi. Wystająca kostka z chodnika albo innego rodzaju nierówny teren to poważne przeszkody dla kobiet w szpilkach.

Odpoczynek od obcasów

Nawet w najwygodniejszych szpilkach nie można chodzić ciągle. Nie jest to obuwie najzdrowsze dla nóg. Wyższe obcasy najlepiej zarezerwować na specjalne okazje. Na co dzień można wybrać szpileczki 5 cm. Może to być klasyka np. czarne czółenka. Będą doskonałym wyborem do pracy czy na uczelnię. Taka wysokość sprawia, że buty będą wygodne i nie będą obciążać nóg. Można je nosić wymiennie z obuwiem też na niższym, ale szerszym obcasie.

Wysokie obcasy a wzrost

Wysokie kobiety mają nieraz dylemat, czy nosić obuwie, które jeszcze dodatkowo doda im centymetrów. Jeśli ma się około 180 cm, to rzeczywiście może on powstać. Jedyne, co można doradzić, to by kierować się własnym samopoczuciem. Czy nosząc szpilki 10 cm, kiedy jeszcze bardziej będzie się górować nad otoczeniem, to będzie to przeszkadzać czy nie będzie? Jeśli ma się jakieś wątpliwości, to można wybrać niższe obuwie na początek, a później ocenić, czy zakładać wyższe. Przy wybieraniu butów na imprezę trzeba uwzględnić wzrost partnera. Obcasy nie mogą sprawiać, że będzie się wyższą od niego. To nawet w tańczeniu nie będzie wygodne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>